První oficiální trailer je venku

Zveřejnili jsme první oficiální trailer filmu Kam motýli nelétají. A tady je několik zajímavostí. 

Příběh filmu začíná ve městě Kadani. Odsud je typická podvečerní vyhlídka na Ohři ze Svatého vrchu, film samotný toho ale z Kadaňských exteriérů ukáže mnohem více.

Přestože školní výlet probíhá na Moravě, jeho exteriéry se natáčely v Krušných horách. Místní otužilci jistě poznávají Černý rybník.

Kam motýli nelétají je pravděpodobně jediným filmem, který kdy byl v tak rozsáhlém časovém formátu natočen v reálném prostředí skutečných jeskyní. V traileru se objevují veřejnosti nepřístupné části Javoříčských jeskyní (Olomoucký dóm a dóm U hradu), kam se před námi nikdo nikdy s filmovou kamerou nedostal. Dále pak jeskynní jezero v Dómu potápěčů legendární Býčí skály, propasti Sloupsko-šošůvských jeskyní a labyrint chodeb Mladečských jeskyní. Ve filmu se navíc objeví ještě Hlavní dóm a dóm Chaosu Kateřinské jeskyně.

Závěr příběhu je zasazen do staré štoly. Pro natáčení jsme si vybrali jáchymovskou Štolu č. 1, ve filmu je však, jak prozrazuje už trailer, upravena neproniknutelným závalem.

Student Daniel čte pod lavicí komiks Peter Parker: Spectacular Spider-Man. Sešit se ve filmu objeví ještě několikrát. Licenci pro užití Spider-Mana v Motýlech udělil exkluzivní zástupce vydavatele Marvel pro Českou republiku, nakladatelství Crew.Hlavní partneři

Partneři

Partnerské hotely