Kdo zazáří v temnotě jeskyní?

Film Kam motýli nelétají je vzdáleným sequelem filmu O otci s Jiřím Vojtou a Jakubem Krejčou v hlavních rolích. Za tenhle film získali oba herci několik ocenění na mezinárodních filmových festivalech, Jakub Krejča si dokonce vysloužil nominaci na cenu Best Actor of the Year na Top Shorts Film Festivalu v Hollywoodu.

Motýli na Otce nenavazují příběhem, nicméně vypůjčili si právě tyto dvě postavy – gymnazijního učitele Adama (Jiří Vojta) a jeho životního partnera Davida (Jakub Krejča). Na scénu však nově přichází ještě jedna nepřehlédnutelná postava – student Daniel (Daniel Krejčík).

Na Daniela Krejčíka mě upozornil exprezident Herecké asociace Jiří Hromada. Označil ho za nejtalentovanějšího herce svojí generace. K podobným výrokům bývám poměrně skeptický, pak jsem ale Daniela viděl ve třech divadelních představeních (včetně jeho monodramatu Všechny báječné věci a světové divadelní premiéry Dánské dívky) a musel jsem dát Jiřímu Hromadovi bezvýhradně za pravdu. Mladý Talent roku 2013 a držitel užší nominace na Cenu Thálie za Nejlepší mužský herecký výkon (v představení Cock) je ovšem nejen famózním hercem, ale i skvělým klukem do nepohody. A to se tentokrát bude sakramentsky hodit.

Danielu Krejčíkovi zpočátku vadilo, že se hlavní hrdina filmu jmenuje stejně jako on. „Vždyť já s tím klukem nemám nic společnýho!“ ohrazoval se. Zkoušeli jsme Daniela přejmenovat na Patrika nebo Filipa, po několika čtených zkouškách ale bylo jasné, že je to prostě Daniel a jinak to být nemůže.

Ve vedlejších, ovšem výrazných rolích se objeví Jaroslav Dušek jako svérázný ředitel gymnázia Mařík, Simona Babčáková jako drsná učitelka Stehlíková, Klára Melíšková s Martinem Myšičkou jako rodiče Daniela a další.

- Roman Němec, autor scénáře a režisér

Hlavní partneři

Partneři

Partnerské hotely