Kadaň představuje vizuálně atraktivní kulisu našeho příběhu

Začátek příběhu devatenáctiletého studenta Daniela a jeho učitele Adama jsme zasadili do města Kadaně. Zlé jazyky tvrdí, že jsem si to prosadil proto, abych to neměl daleko do práce. Nepopírám, že je fajn odcházet na plac pět minut před začátkem natáčení, určitě to ale nebyl hlavní důvod.

Kadaň je pro tenhle příběh jako stavěná. Pro úvodní expozici jsme potřebovali místo, které vytvoří určitý pocitový protipól k nehostinnému prostředí, ve kterém následně naše postavy uvíznou. Kadaň je vizuálně zajímavé, příjemné, nezaměnitelné, fotogenické město, kde je všechno, co tenhle scénář vyžaduje.

Hlavním dějištěm je vzhledem k charakteru postav kadaňské gymnázium. Typická školní budova z konce 19. století se ve filmu objeví jak zvenčí, tak samozřejmě zevnitř. Výpis lokací zahrnuje učebny, chodby, ředitelnu, kabinet učitele Adama, sborovnu, šatny, tělocvičnu a další prostory.

Ve filmu se ovšem objeví i celá řada dalších kadaňských reálií. Natáčet se bude například na Mírovém náměstí, v ulici J. Švermy, Studentském náměstí, ve Smetanových sadech a na nábřeží pod hradbami. Tajné místo úniků hlavního hrdiny Daniela jsme chtěli nejprve situovat na kamennou lavičku Úhoště, pro lepší výhled na Ohři ale pravděpodobně upřednostníme vyhlídku na Svatém kopečku.

Scéna maturitního večírku se odehraje v restauraci U Karla IV. A do příběhu vstoupí i kadaňská nemocnice. Nesmím ovšem spojlerovat, takže zatím neprozradím, v jakých souvislostech.

Dalším neméně důležitým důvodem, proč jsme zvolili Kadaň, je vstřícný přístup vedení města, gymnázia, kde nám vydatně pomáhají i studenti, nemocnice, ale i místních podnikatelů a obyvatel.

Natáčet tady začneme v květnu, kdy bývá město nejzelenější. Do budovy gymnázia se pak vrátíme v době letních prázdnin.

- Roman Němec, autor scénáře a režisér

První klapka

Hlavní partneři

Partneři

Partnerské hotely